فرش ترکمن

فرش ترکمن

نویسنده : مدیریت سایت 1397/02/31


فرش هایی برای اتاق نشیمن,ایده های انتخاب فرش,انتخاب فرش,انتخاب فرش مناسب,

فرش ترکمن

فرش ترکمن آیینه ای تمام قد از زندگی یک ایل است . این ایل با شکوه ،بخش زیادی را از ناحیه آمو دریا در کشور ترکمنستان و افغانستان و بخش هایی از شمال ایران ،به عنوان سرزمین خود شناخته است .فراتر از مرزهای جغرافیاییو تنگناهای تاریخی،ایل ترکمن ،یک هویت مستقل دارد .

زندگی و آداب و رسوم قومیو فرهنگ این ایل بزرگ از هزاره ها پیش تا به امروز ،استوار مانده و کم تر دگرگون شده است .

بسیاری از نقش ها درصنایع دستی و فرش ترکمن با این فرهنگ یک پارچه در ارتباط است .بسیاری از نقش های برجامانده بر قالی ترکمن با نقش های سفال های عصر مفرغترکمنستان ،همخوانی دارد .بافندگان ترکمن پس از هزاران سال ،هنوز هم به این نقش ها پایبند هستند .با مقایسه رنگ فرش ترکمن در ایران،با رنگ های کم شماری روبرو می شویم. 

رنگ های لاکی ، سفید،قهوه ای و یک یا دو رنگ دیگر.

در فرش ترکمن ها در مناطق دیگر ،و حتی  فرش یکی -دو سده پیش ، در می یابیم که شمار این رنگ ها خیلی بیشتر بوده است. 

در همین فرش ترکمن ،موزه آشمولین طیف هایی از رنگ زرد و سبز و آبی ، دیده می شود. حتی رنگی نزدیک به مسی را می توان در آن شناسایی کرد .این رنگ ها همان رنگ های فراموش شده در قالی ترکمن هستند . که دست سخت گیر روزگار ،آن ها را از ترکمن ها ستانده و به دست فراموشی سپرده . 

البته با همت استادان بزرگی همچون نیاز جان ،شماری از این رنگ ها احیا شده اند و نیاز است این روند احیا همچنان ادامه پیدا کند تا رنگ ها همچنان بر دشت قالی ترکمن ،بدرخشند . رنگ هایی که در مهاجرت های این قوم کوچ رو گم شده اند . 

اگرچه اصالت فرش ترکمن در دست باف بودنش هست و رنگ های طبیعی گره خورده در دلش اما در سالهای اخیر اقبال بی نظیر کشور ترکمنستان و سایرین به داشتن فرش ماشینی با طرح ترکم ، در رنگ ها و سایزهای دلخواه و با قیمت مناسب و کیفیت عالی ، امرالد را تشویق به تولید فرش ماشینی دست باف گونه ترکمن کرد . 

فرش امرالد,فرش کاشان,بهترین فرش کاشان,بهترین فرش ایران,فرش ماشینی,بهترین فرش ماشینی,فرش,برترین فرش ایران,برترین فرش کاشان,بهترین فرش,فرش 2017,فرش های 2017,فرش جدید,جدیدترین فرش ها,خرید فرش,فروش فرش,خرید و فروش فرش,فروشگاه فرش,خرید اینترنتی فرش,فروش اینترنتی فرش,زیباترین فرش ها,فرش ماشینی کاشان,صادرات فرش,واردات فرش,واردات فرش ماشینی,صادرات فرش,فرش فانتزی,خرید فرش فانتزی,فرش ماشینی,باکیفیت ترین فرش,باکیفیت ترین فرش کاشان,باکیفیت ترین فرش ایران,فرش 10رنگ,فرش دستبافت گونه,تراکم 2550,بورس فرش ,فرش 700 شانه,700 شانه, بهترین فرش 700شانه,زیباترین فرش 700 شانه,خرید فرش 700شانه,فرش 700 شانه 10رنگ, فرش 700 شانه,بهترین فرش 700شانه,زیباترین فرش 700 شانه,خرید فرش 700شانه,فرش 700 شانه 8رنگ,فرش 700 شانه 10 رنگ, فرش 1000شانه,بهترین فرش 1000 شانه,زیباترین فرش 1000شانه,خرید فرش 1000 شانه, فرش 1200شانه,بهترین فرش 1200 شانه,زیباترین فرش 1200شانه,خرید فرش 1200 شانه برچسب ها: فرش ترکمن فرش ترکمن فرش ترکمن فرش ترکمن

دیدگاه خود را ارسال نمایید